Home Cursusaanbod Psychische problemen Apeldoorn
Cursus ApeldoornDoktersassistentenHelpendeHelpende PlusMedewerker Maatschappelijke Zorg (MMZ)Medewerker Sociaal Pedagogisch Hulpverlening (SPH)Medewerker Sociaal Pedagogisch Werk (SPW)Sociaal werker (Social Work)Studenten in opleiding (Student)Verpleegkundige HBO (VPK HBO)Verpleegkundige MBO (VPK MBO)Verzorgende IG (VIG)

Psychische problemen Apeldoorn

  • Ééndaagse cursus in Apeldoorn
  • Oorzaak, herkennen en ondersteunen
  • Betaal in 3 termijnen zonder extra kosten!
Categorie:

€89,97

Leer alles over psychische problemen in Apeldoorn

Wist je dat je bepaalde technieken hebt om met psychische klachten om te gaan? Dat leer je in Apeldoorn in onze cursus Psychische problemen!
In deze cursus leer je psychische klachten herkennen en begrijpen. We bespreken veelvoorkomende problemen zoals angst, depressie, dementie en psychoses. Je leert hoe je signalen herkent, hoe je op een goede manier contact maakt en wat je wel of juist niet moet doen. Zo kun je zorgvragers met psychische problemen beter begeleiden en veiligheid bieden in de zorg.

Deze cursus duurt van: 9:00 tot 14:00

Locatie: Stadhoudersmolenweg 132, 7317 AW, Apeldoorn

Extra informatie: https://zuster055.nl/locatie-informatie/apeldoorn/

Wat zijn psychische aandoeningen en hoe ontstaan ze?
Je leert wat psychische aandoeningen zijn en hoe lichamelijke, psychologische en sociale factoren kunnen samenhangen. We bespreken onder andere de invloed van aanleg, ingrijpende gebeurtenissen, langdurige stress en de leefomgeving.

 

Herkennen van aandoeningen en signalen
We behandelen kenmerken van angststoornissen, depressie, psychoses en andere psychische aandoeningen. Ook bespreken we dementie als hersenaandoening die invloed heeft op denken, gedrag en emoties. Je leert veranderingen signaleren en bespreekbaar maken, zonder zelf een diagnose te stellen.

 

Inzicht in gedrag, emoties en triggers
Gedrag kan samenhangen met angst, overprikkeling, pijn of een gevoel van onveiligheid. Je leert kijken naar mogelijke oorzaken en behoeften achter gedrag en ontdekt welke situaties spanning kunnen oproepen of versterken.

 

Communicatietechnieken om goed contact te maken
Je leert hoe je met actief luisteren, open vragen en heldere taal contact maakt met een cliënt. We besteden aandacht aan non-verbale communicatie, het erkennen van gevoelens en het afstemmen op wat iemand op dat moment aankan.

 

Grenzen stellen en omgaan met agressie of onbegrepen gedrag
Hoe blijf je respectvol én duidelijk wanneer gedrag lastig of bedreigend wordt? Je leert spanning vroeg signaleren, rustig grenzen aangeven en de-escalerend communiceren, met aandacht voor de veiligheid van jezelf, de cliënt en anderen.

 

Cliënten begeleiden in crisis- of stresssituaties
We bespreken hoe je rust, overzicht en voorspelbaarheid kunt bieden wanneer een cliënt overspoeld raakt. Je leert letten op signalen van ontregeling en wanneer je volgens de afspraken binnen jouw organisatie hulp moet inschakelen.

 

Samenwerken met collega’s en andere zorgprofessionals
Goede begeleiding vraagt om afstemming. Je leert observaties feitelijk rapporteren, zorgen tijdig delen en afspraken maken over een gezamenlijke aanpak, met aandacht voor privacy en ieders verantwoordelijkheid.

 

Reflecteren op je eigen houding en emoties
Het gedrag van een cliënt kan ook bij jou spanning, onzekerheid of frustratie oproepen. Je onderzoekt hoe jouw reacties en aannames het contact beïnvloeden en hoe je professioneel blijft, je grenzen bewaakt en steun vraagt wanneer dat nodig is.

Het doel van de cursus Psychiatrie is om zorgprofessionals meer inzicht, kennis en vaardigheden te geven in het herkennen, begrijpen en begeleiden van mensen met psychiatrische problematiek.

Concreet richt de cursus zich op:

  • Kennis
    • Inzicht krijgen in hoe de menselijke psyche werkt en welke factoren bijdragen aan psychiatrische stoornissen.
    • Kennismaken met de DSM-5 en de manier waarop psychiatrische stoornissen worden geclassificeerd.
    • Leren welke werkterreinen er zijn binnen de psychiatrie en hoe jouw rol daarbinnen vorm krijgt.
    • Basiskennis opdoen over de meest voorkomende psychiatrische ziektebeelden zoals psychose, schizofrenie, depressie, bipolaire stoornis, angststoornissen, dwangstoornissen, persoonlijkheidsstoornissen, borderline, narcisme, delier en dementie.
  • Vaardigheden
    • Leren hoe je deze stoornissen in de praktijk herkent en wat je kunt doen om cliënten adequaat te ondersteunen.
    • Inzicht krijgen in passende benaderingen en omgangsvormen, zodat je professioneel en empathisch kunt handelen.
    • Oefenen met verzorgende en verpleegkundige interventies, zoals observeren, signaleren, rapporteren en communiceren.
  • Professionele houding
    • Weten wanneer je binnen je eigen bevoegd- en bekwaamheden kunt handelen en wanneer opschalen nodig is.
    • Leren hoe je samenwerkt met andere disciplines binnen de GGZ en de somatische zorg.
    • Ontwikkelen van een respectvolle, mensgerichte en stabiele houding in het contact met cliënten.

Uiteindelijk doel: na de cursus ben je in staat om mensen met psychiatrische stoornissen beter te begrijpen, hun gedrag en behoeften tijdig te signaleren en hen deskundig, professioneel en respectvol te begeleiden binnen jouw rol als zorgverlener.

  • Je hoeft de les zelf niet voor te bereiden. Ook een e-learning maken is niet nodig.
  • Neem alsjeblieft alvast de informatie van je cursuslocatie door, bijvoorbeeld over parkeren en lunch: zuster055.nl/locatie-informatie.

Ons eigen cursusmateriaal

  • Pen en kladblok
  • Lesmateriaal theorie (wordt na afloop ook digitaal toegezonden)
  • Oefenmateriaal (zoveel als je nodig hebt)

 

Onze geregelde catering!

Onze catering bestaat uit:

  • Koffie, thee en chocolademelk
  • Water en limonade
  • 1x Broodje gezond met roomkaas (zonder vlees en boter)
  • Tomatensoep
  • Fruit naar keuze

Heb je diëetwensen of bijzonderheden? Geef dit dan door per mail: Info@zuster055.nl 

Mocht je niet genoeg hebben aan de door ons verzorgde lunch, dan ben natuurlijk vrij om zelf wat extra’s mee te nemen. Let op: We hebben alleen geen magnetron.

Deze cursus is geaccrediteerd bij het Kwaliteitsregister V&VN. Dat betekent dat de scholingsuren meetellen voor je verplichte deskundigheidsbevordering.

Na afloop ontvang je een landelijk erkend certificaat waarmee je kunt aantonen dat je bevoegd en bekwaam bent in de behandelde handelingen. Dit certificaat wordt direct na de cursus uitgereikt, mits je de handelingen veilig en correct kunt uitvoeren.

Aftekenen voor studenten

Ben je student? Dan krijg je 15% korting. Mail je studentgegevens naar info@zuster055.nl.

Moet je voorbehouden of risicovolle handelingen nog aftekenen voor je opleiding? Neem dan je aftekenmap/opleidingsboek mee. Onze trainers zijn bevoegd om te beoordelen en te ondertekenen wanneer je de handelingen veilig en correct uitvoert.
Overleg wel even met je werkplek/opleider of zij hiermee akkoord gaan.

Afbeeldingen slider

product image

100 video

video thumbnail

Veelgestelde vragen

Nee, maar je kunt wel zelf ODA punten invoeren. Dit zijn punten voor ‘Overige Deskundigheidsbevorderende Activiteiten’. Deze ODA punten heb je nog meer nodig dan geaccrediteerde punten. In het geval van een Verpleegkundige moet je 104 ODA punten in 5 jaar halen. Nu kun je de ODA punten vullen met onze e-learnings!

Wij weten dat jij het druk hebt, dus wij hebben een gemiddelde duur van 30 tot 60 minuten!

Je hebt 365 dagen om de e-learning af te ronden in jouw eigen tijd.

Ja, je dient een account aan te maken bij het aanschaffen. Dat heeft ermee te maken dat de voortgang dan kan worden opgeslagen bij jouw account.

Ja, een deelnamecertificaat. Dit is geen certificaat van bekwaamheid, omdat je deze alleen bij onze fysieke cursussen kunt krijgen.

Staat je vraag er niet tussen? Neem contact op met Jan Janssen

Ervaringen

Angelique Geerlings

Zoals altijd weer een goede scholing, gegeven door een deskundige docent.

Angelique Geerlings
Marieke Willems

Daphne is zeer kundig, spontaan en een les bij haar is nooit saai! Voor alle mensen in de zorg die bij moeten scholen, boek zeker een cursus bij Zuster 055. Daarna wil je niet meer anders :)

Marieke Willems
Farida Cameron

Ik vond het fijn om mee te doen aan deze bijscholing. Ik heb heel veel geleerd en had uitgekeken naar de medicatie cursus. Ik ben veel te weten gekomen waar ik zelf ook verbaasd over was. Top verpleegkundige die de lessen ook verzorgde. Ik voelde mij helemaal op mijn gemak.

Farida Cameron